• Wpisów:886
 • Średnio co: 1 dzień
 • Ostatni wpis:274 dni temu
 • Licznik odwiedzin:155 643 / 961 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Coraz bardziej rozprzestrzenia się wśród szczególnie młodych ludzi samookaleczanie. Od razu wspomnę, że nie zamierzam takich ludzi krytykować. Nie mam prawa ich oceniać, ponieważ nie znam ich oraz powodu, przez który sięgnęły po żyletkę. Nie rozumiem jednak dlaczego to robią. Mam świadomość, że życie nie jest usłane różami i przychodzi taki czas, w którym jesteśmy zdani tylko na siebie. Wszystko się sypie, ludzie odchodzą i nagle zostaje się samemu. Sięgają wtedy po ostre przedmioty i przykładają do nadgarstka. Jedno pociągnięcie i płynie krew. Do czego to prowadzi? Nie mam pojęcia. Ból w niczym nie pomaga, krew kapiąca z nadgarstka również. Tylko, że ból fizyczny nie zagłuszy tego bólu psychicznego, który gnieździ się w naszym sercu. Na początku może się tak wydawać, ale to tylko pozory. Chwilowe ukojenie jest nieprawdziwe jak fatamorgana na pustyni. Mamy ochotę odsunąć się od pewnych spraw, jednocześnie pozostawiamy blizny, które do końca życia będą przypominały o przykrej sytuacji.

Osoby, które się tną bardzo wstydzą się tego co robią lub robiły. Ukrywają blizny, które nie są powodem do chluby. Przykro mi się robi, gdy widzę dziewczynki, które mają "kreski" na nadgarstkach i chwalą się tym, że się pocięły, bo rzucił je chłopak czy obraziła się przyjaciółka. Jest to bardzo głupi sposób zwrócenia na siebie uwagi.

Aniołki odłóżcie ostre przedmioty, najlepiej pozbądźcie się żyletek. Nie róbcie sobie krzywdy przez rzeczy, na które nie macie wpływu. Bądźcie silni i walczcie o każdy kolejny dzień. Jedno mocniejsze cięcie może skończyć Wasz żywot, a uwierzcie, że nie warto.

Girl with Scars

 

 
 • awatar Girl with Scars: @Noli timere te esse: Mój znajomy powtarza "od ludzi nie można niczego oczekiwać".
 • awatar Noli timere te esse: Dlatego trzeba otaczać się tymi wybranymi, dobrymi ludźmi, których będzie mało, ale to oni jedyni będą dbać o nasze samopoczucie W innym wypadku, rzeczywiście, znaczna większość jest obojętnia, nieczuła albo chamska
 • awatar Adussia: noo tak
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
 • awatar Noli timere te esse: Nie zatracać się w książkach? A w czym innym wolno i jest to wciąż legalne? Czytaj książki w każdej wolnej chwili, wręcz je pochłaniaj Ty w ten sposób kolorujesz swoją osobowość, rozwijasz się, zmuszasz mózg do własnej refleksji Czytaj książki i nigdy nie przestawaj, aż do końca życia Zastanów się tylko, czy czasem nie zmienić tematyki, może więcej biologii albo historii To by było opłacalne X
 • awatar Folari: To bardzo dobra odskocznia od codzienności, ale nie powinno się w tym zatracać.
 • awatar Un'Altra Vita: Każdy potrzebuje jakiejś odskoczni od rzeczywistości ale to już lekka przesada ponieważ grozi wyalienowaniem z otoczenia i utratą własnej osobowości.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
 • awatar Girl with Scars: @Pokręcona Nati: Zapraszam częściej do mnie ;)
 • awatar Pokręcona Nati: To Takie Życiowe....
 • awatar Girl with Scars: @Tęczowe marzenia ♥: Oni myślą, że Ty jesteś niezniszczalna, że zawsze sobie poradzisz. Są tylko wtedy, gdy coś potrzebują. Gdy zaczynasz traktować tak jak oni Cię to się obrażają. Prawo miejskiej dziczy.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
"Ciągle grasz, trwasz, ale nic już cię nie cieszy."

"Nie ma zmiłuj, nie ma przebacz, w ogóle nie chce ci się żyć."

 

 
Każdy ma wolność słowa i może mówić to, co uważa. Zauważyłam, że najczęstszym tematem rozmów są te na temat innych ludzi. Rozumiem przeszkadza Ci to, że mając zły dzień byłam dość opryskliwa. Rozumiem, że masz pretensje, bo nie byłam w porządku wobec Ciebie. Jednak nie rozumiem tego, że osoby, które nigdy z mną nie rozmawiały mają najwięcej do powiedzenia na mój temat. Krytykują mnie dlatego, że usłyszeli od ludzi coś złego na mój temat. Wierzy im na słowo, a jednocześnie nie zdaje sobie sprawy, że ta informacja przeszła przez usta kilku osób i różni się od pierwotnej wersji szczegółami, a czasem nawet istotnymi sprawami. Nie uwzględnia mojej wersji wydarzeń tylko dlatego, że ta należąca do mnie może się różnić od tej usłyszanej. Nie daj wmówić sobie wszystkiego, co mówią inni, bo może być zupełnie inaczej. Chcesz wiedzieć co naprawdę się wydarzyło? Przyjdź do mnie i wysłuchaj tego co ja chcę powiedzieć, poznaj mnie najpierw, czasem może spróbuj zrozumieć mnie i powód mojego zachowania. Wydaje mi się, że nie jestem złym człowiekiem. Mogę się mylić. Popełniam błędy, ale Ty także jakieś popełniasz. Możliwe, że Twoje nie są tak poważne jak moje, ale jednak nie jesteś ideałem.

Miłego wieczoru Girl with Scars

 

 
Hej.
Jestem tutaj nowa i to mój pierwszy blog. Będę dodawać różne zdjęcia, filmiki swoje przemyślenia dotyczące życia. Nie zamierzam ściemniać, czasem może będę za szczera, ale musicie mi to wybaczyć.

Może trochę o mnie: jestem szesnastolatką, która według innych nie może mieć poważnych problemów. Według wielu jestem pieprzoną optymistką, ale oni nie widzą, że uśmiecham się, aby nie widzieli jak jest cholernie źle. Dorośli uważają, że nic nie wiem o życiu, bo mam tylko szesnaście lat, ale przeżyłam więcej niż niejeden z nich. Nienawidzę, gdy ktoś robi nadzieję, a później się wycofuje.

Chcę pokazać Wam mój punkt widzenia oraz chętnie pomogę w razie problemów. Możecie mnie pytać oraz prosić o radę.

Girl with Scars.
 • awatar Un'Altra Vita: Jeśli ktoś twierdzi że nastolatkowie nie mają problemów to chyba nigdy nie był nastolatkiem :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›